poniedziałek, 27 października 2014

1. Dary Anioła:Miasto Kości - Cassandra Clare

          "Dary Anioła:Miasto Kości" jest to pierwszy tom bestsellerowej serii "Dary Anioła", autorstwa Cassandry Clare. Książki zostały wydane nakładem wydawnictwa MAG. Polska premiera miała miejsce 17 czerwca 2009 roku. Na podstawie tej powieści powstała ekranizacja filmowa w 2013r. Teraz przejdę do meritum i opowiem co nieco o fabule.
          Szesnastoletnia Clary Fray mieszka w Nowym Jorku, wraz ze swą matką Jocelyn, utalentowaną malarką, która mówi córce, że jej ojciec nie żyje. Pewnego wieczoru dziewczyna wybiera się, wraz ze swym najlepszym przyjacielem Simonem do znanego klubu dyskotekowego "Pandemonium". Cały dobry nastrój dziewczyny zaburza zabójstwo niebieskowłosego chłopaka na zapleczu, przez trójkę czarno ubranych nastolatków. Clary jest w szoku, bo nie wierzy w to co  się wydarzyło. Rówieśnicy córki Jocelyn twierdzą, że są Nocnymi Łowcami, którzy mają za zadanie zabijać demony. Na miejce zbrodni wpada ochroniarz z Simonem. Twierdzą, że nikogo nie ma w pomieszczeniu, poza nimi. Clary nie wie co ma zrobić z tym problemem i co o tym wszystkim sądzić. A co dalej? Tego musicie dowiedzieć się sami...
          Moja przygoda z tą historią zaczęła się, gdy na ekranach polskich kin pojawił się film. Opis wydawał mi się dość ciekawy i interesujący, więc postanowiłem sprawdzić czy moje pozytywne odczucia co do tego filmu się sprawdzą. I tak było. Od razu zakupiłem sobie egzemplarz książki, a właściwie dostałem na urodziny. Przeczytałem ją w oka mgnieniu, domagając się więcej. Oto tytuły wszystkich części tej niesamowitej serii:
 1. Miasto kości.
 2. Miasto popiołów.
 3. Miasto szkła.
 4. Miasto upadłych aniołów.
 5. Miasto zagubionych dusz.
 6. Miasto niebiańskiego ognia.
          Pewnie wiele osób zastanawia się: "Co jest takiego niezwykłego w tych książkach?" Otóż jest mnóstwo takich rzeczy, które porywają serce czytelnika. Po pierwsze mamy tu mnóstwo humoru. Dowodem na to jest Jace, główny bohater, który co chwilę musi powiedzieć jakąś docinkę o charakterze humorystycznym. Po drugie, powieść ta dysponuje przebogatą galerią postaci. Co chwilę poznajemy kogoś nowego, a każda osoba ma swój własny, kochany i niepowtarzalny charakter. Po trzecie, książka ta jest napakowana akcją, jak i wzruszającymi momentami, a koniec "Miasta Kości", sprawi, że będziecie ze zniecierpliwieniem czekać na kolejną część. Dlatego nie opierajcie się dłużej i dajcie szansę serii, która jest skazana na zasłużony sukces.
Ogólna ocena: 10/10

2 komentarze:

 1. Przyznam, że ja akurat tej serii zdzierżyć nie mogę, a uwierz próbowałam i dwa razy czytałam pierwszy tom, ale choć humor mnie śmieszył, to wszystko inne leżało i płakało. :D Jednak recenzja zgrabna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka bardzo mi się podobała.
  Humor Jace jest nie do zastąpienia. :)

  OdpowiedzUsuń