wtorek, 30 grudnia 2014

3. Harry Potter Spells Tag

          Hej! Na samym początku chciałbym Was bardzo przeprosić za moją dość długą nieobecność na blogu. Dzisiaj zapraszam wszystkich na kolejny tag, pt."Harry Potter Spells Tag". Bez zbędnego przedłużania zaczynamy.
          1. Expecto Patronum- książki z dzieciństwa, przywołujące dobre wspomnienia?
          Oczywiście będzie to cała seria "Harry Potter", autorstwa J.K.Rowling. Mam wielki sentyment do tych książek. Moja historia z Harrym rozpoczęła się już w dzieciństwie. Powieśći przeczytałem mając około 10 lat.
          2. Expelliarmus- książka, która w jakiś sposób Cię zaskoczyła?
          Z pewnością zaskoczyła mnie książka, pt."Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Ostatni Olimpijczyk", autorstwa Ricka Riordana. Zaskoczyła mnie nie zaskoczeniem, ale wątkiem, który pojawił się już w poprzedniej części, mianowicie wątek szpiega. Nigdy bym się nie spodziewał tego, kto okazał się szpiegiem. Przez kilka dni nie mogłem otrząsnąć się z zaskoczenia.
          3. Priori Incantato- ostatnia książka, którą przeczytałeś?
          Myślę, że ostatnio przeczytałem trzeci tom "Pretty Little Liars", czyli "Doskonałe". Nie był on najlepszą częścią, zdecydowanie bardziej podobała mi się druga książka z tej serii.
          4. Alohomora- książka, która wprowadziła Cię w gatunek , o którym nie wiedziałeś, lub na który nie miałeś wcześniej ochoty?
          Zdecydowanie będzie to książka, pt."Igrzyska Śmierci", autorstwa Suzanne Collins. Przed przeczytaniem tej powieśći, nie spotkałem się z żadnego rodzaju dystopią lub antyutopią. Po lekturze "Igrzysk Śmierci", zaczytywałem się w coraz to nowsze powieści tego gatunku.
          5. Riddikulus- zabawna książka?
          Oczywiście będzie to "Miasto Kości", czyli pierwszy tom serii "Dary Anioła". Na każdej stronie tej książki spotykamy się z jakąś przezabawną ironią lub przekomicznym porównaniem.
Uważam, że cały humor tej książki jest zasługą wspaniałych komentarzy Jace'a.
          6. Sonorus- książka, o której wszyscy powinni wiedzieć?
          Z pewnością, wszyscy powinni wiedzieć o książce, pt. "Złodziejka Książek", autorstwa Markusa Zusaka. Według mnie jest to piękna powieść, opowiadająca o małej Liesel i jej historii, podczas drugiej Wojny Światowej. To lektura, z którą każdy powinien się zapoznać.
          7. Obliviate- książka, lub spoiler, o którym chciałbyś zapomnieć?
          Na pewno chciabym zapomnieć o zakończeniu książki, pt. "Wierna", Veronicy Roth. Zanim w ogóle zacząłem moją przygodę z tą trylogią, moja koleżanka z klasy zdradziła mi koniec tej powieści. Niestety ten spoiler był bardzo...hmmm...niezapomniany.
          8. Imperio- książka, którą musiałeś przeczytać do szkoły?
          Jest wiele takich książek, które trzeba była przeczytać na lekcję języka polskiego. Z pewnością najbardziej niezapomnianą dla mnie lekturą, są "Krzyżacy", autorstwa Henryka Sienkiewicza. Nie chodzi mi o liczbę stron tej powieści, ale ciężko czytało mi się tą książkę z licznie występującymi w niej archaizmami.
          9. Crucio- książka, którą ciężko było Ci przeczytać?
          Zdecydowanie będzie to powieść "Zagubiony Heros", autorstwa Ricka Riordana. Wiele osób uważa, że ta książka jest świetna. Przykładem może być Sophie di Angelo z bloga "Bucherwelt", która dzięki swojej recenzji przekonała mnie do zapoznania się z książkami Ricka Riordana i którą gorąco pozdrawiam.  Ja też uważam, że ta powieść jest fenomenalna, ale pierwsze sto stron, było dla mnie dość uciążliwe. Poznajemy tam zupełnie innych bohaterów. Narracja jest prowadzona w trzeciej osobie, zaś "Percy Jackson", był pisany w pierwszej.
          10. Avada Kedavra- książka, która mogłaby zabić?
          Bez żadnych zastanowień, do tej kategorii najbardziej pasuje mi "Harry Potter i Insygnia Śmierci", autorstwa J.K.Rowling. Ta powieść to istna petarda. Sytuacje z którymi mamy do czynienia na kartach tej książki, są po prostu fenomenalne. Mamy wiele wzruszeń, humoru, a zwłaszcza rozpaczy, ponieważ jest to ostatnia część przygód Harry'ego Pottera.
          W Polsce, ten tag został wykonany przez Cath Van Der Morgan. Ja nominuję:
          - Moją przyjaciółkę z bloga Zeznania Bibliofila, która łączyła się ze mną w bólu, gdy skończyłem "Insygnię Śmierci".
          - Moją koleżankę z bloga Wyznania Książkocholiczki, która dopiero zaczyna swoją przygodę z Harrym Potterem i mam nadzieję, że wkrótce będzie po lekturze wszystkich części.
          - Zanim Zajdzie Słońce
          - Bucherwelt
          - MoreJulie, z którą miałem przyjemność pogadać o Harrym Poterze na Targach Książki w Krakowie.
          - WięcejKsiążków.
          - Secret Books.
          Do zobaczenia!
                                                                               
          

2 komentarze:

  1. Super tag. :) Na pewno wezmę udział. :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również go nagrałam. I to dość dawno... Coś czuję, że muszę go nagrać jeszcze raz, bo część informacji, które tam mówię, może być nieaktualna :/

    OdpowiedzUsuń